Зміст
По-перше, потрібно скачати додаток Telegram і встановити на телефон, планшет або на комп'ютер. Потім налаштуйте обліковий запис Telegram на своєму пристрої за номером телефону.
Telegram — популярний месенджер, який дозволяє користувачам обмінюватись повідомленнями, відео, музикою та файли. Блогери використовують сервіс для публікації свого контенту, а бізнес – щоб продавати товари та послуги. IT розробники для Інтернету речей. До того ж, Telegram має можливість створювати своїх ботів - програми всередині месенджера, що автоматизують спілкування.
Кожен бот має унікальне ім'я, тому його можна легко знайти в рядку пошуку Telegram. Також ботів можна додавати в чати та канали, щоб вони виконували роль модератора або адміністратора.
Створення Telegram бота
Створення Telegram-бота починається у месенджері. Для цього команда сервісу передбачила спеціальний бот BotFather, через якого здійснюється керування іншими ботами користувача. Важливо відзначити, що BotFather доступний лише під цим ім'ям та оснащений синьою галочкою верифікації. Знайти його можна через рядок пошуку або за цим посиланням.
Після переходу в BotFather натискаємо кнопку «Розпочати». У чат прийде повідомлення зі списком всіх команд, доступних у роботі. Для створення нового бота, потрібна команда `/newbot`. Її можна вибрати зі списку або ввести з клавіатури, та надіслати до чату.
Після цього BotFather попросить ввести назву бота, яку користувачі бачитимуть у його профілі та списку своїх чатів. Воно може бути будь-яким, але має передавати суть бота та його можливості. Ми створюємо робота для сигналізації, так його і назвемо – «Охорона».
Тепер боту потрібно задати ім'я, під яким його можна буде знайти у Telegram. Для цього є кілька правил оформлення:
- Ім'я бота має закінчуватися словом `bot`: наприклад, `ОхороnaBot` або `Охороna_bot`. Це обов'язкова вимога Telegram, щоб користувачі могли відрізняти профілі від ботів. Виняток робиться тільки для внутрішнього BotFather, ім'я якого починається з ключового слова, а не закінчується ним;
- Ім'я бота має бути унікальним, а враховуючи, що багато хто створює ботів заради експерименту і не видаляє їх, то знайти відповідний вільний варіант може бути проблематично.
Виходячи з цього, підбираємо унікальне ім'я, що складається з ключових слів, що точно описують його суть. У нашому випадку ім'я `Охороna_bot` вже було зайняте, тому використовуємо `UA_Охороna_bot`. Довжина збільшилася, але відображає сутність.
Після реєстрації BotFather передасть нам токен для доступу до нашого бота і підкаже посилання офіційну документацію з розробки ботів для Telegram. Важливо запам'ятати, що токен треба тримати в секреті. З його допомогою можна повністю керувати ботом та повідомленнями, які він надсилає.
Оформлення бота
Бот створений, і його можна знайти в рядку пошуку Telegram або за посиланням. Але в такому вигляді користувачеві буде дуже складно зрозуміти, навіщо потрібен бот і які завдання він виконує. Тому потрібно оформити його, додавши опис, іконку та вітальне зображення.
Для цього знову відкриємо BotFather, введемо команду `/mybots` та виберемо зі списку щойно створеного бота. Перед нами відкриється меню керування роботом.
У бота поки що є тільки назва. Тепер створимо йому опис, який буде видно у вікні профілю. Для цього в меню бота вибираємо Edit Bot → Edit About і надсилаємо в чат короткий опис. Після цього задамо розширений опис, що виводиться в чаті новим користувачам. Переходимо в Edit Bot → Edit Description та надсилаємо текст.
Для впізнання боту треба встановити іконку, яку буде видно у списку чатів користувача. Для іконок є обмеження:
- формат файлу має бути jpg або png;
- квадратне зображення не менше 300×300px та не більше 1280×1280px. Найкраще використовувати зображення розміром 500×500px;
- зображення потрібно надіслати BotFather у вигляді фото, а не файлу.
Також боту можна задати зображення з описом його можливостей. Його бачитимуть нові користувачі під час переходу в чат. Можна використовувати зображення розміром 640×360px або гіфки 320×120px/640×360px. На такому зображенні можна тезово вказати можливості бота та залишити QR-код із посиланням на сайт компанії або розробника для користувачів, які використовують настільну версію Telegram.
Іконку бота можна встановити, перейшовши в Edit Bot → Edit Botpic, а зображення-опис — Edit Bot → Edit Description Picture. Після налаштування Telegram-бот виглядає так: UA_Oxopona_bot
Меню керування
API Token — можна дізнатися про токен, якщо втратили його. Також можна відкликати наявний токен і згенерувати новий, якщо хтось все ж таки дізнався його і перехопив на себе управління ботом;
Edit Bot - меню редагування бота, в якому можна змінити ім'я, додати опис, іконку, вітальне зображення та команди;
Bot Settings - тут можна видавати роботу права на взаємодії з повідомленнями в групових чатах і каналах, додавати кнопки і включити інлайн-режим;
Payments - бот може приймати платежі, наприклад, можна пропонувати його функції з підписки або продавати через нього товари. У цьому пункті меню можна підключити платіжну систему для обробки платежів та банківський рахунок. Є підтримка вітчизняних платіжних систем;
Transfer Ownership - бот належить користувачеві, який його створив, але права на володіння та управління можна передати за допомогою цього пункту меню;
Delete Bot - якщо бот більше не потрібен, його можна видалити, звільнивши список вільних унікальних імен.