Logo Komcat
СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОЇ БЕЗПЕКИ
Logo Komcat
СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОЇ БЕЗПЕКИ
Logo Komcat
БЕЗПЕКА
КАЛЬКУЛЯТОР СПОЖИВАННЯ ЕНЕРГІЇ КАЛЬКУЛЯТОР СПОЖИВАННЯ ЕНЕРГІЇ
Калькулятор вартості електроенергії від МОТОГЕНЕРАТОРА Калькулятор вартості електроенергії від МОТОГЕНЕРАТОРА  ТУТ 
Вибрати прилад:
Потужність споживання (Вт):
Час роботи (годин на добу):
Вартість одного кВт·год (грн):
кВт·год / грн
Спожита енергія за добу:
Спожита енергія за місяць:
Спожита енергія за рік:

Увага! 31.05.2024 на засіданні Уряду було схвалено рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення до 4,32 грн. (з ПДВ) за 1 кВт⋅год з 01.06.2024. Це рішення будо затверджено постановою КМУ № 632 від 31.05.2024.  Посилання 

КАЛЬКУЛЯТОР СПОЖИВАННЯ ЕНЕРГІЇ - це інструмент для приблизного розрахунку витрат електроенергії (у кВт⋅год) у Вашому помешканні. Підрахунок витрат електроенергії є приблизним, але він допоможе Вам споживати електроенергію раціонально. Адже за допомогою онлайн-калькулятора Ви зможете розрахувати споживання електроенергії різними типами приладів.

Як розрахувати вартість електроенергії

За допомогою простої формули S = p * h * t можна визначити скільки буде коштувати електроенергія, спожита електроприладом за певний час роботи.

Що таке Кіловатт-година

Кіловатт-година (кВт·ч) – це одиниця зміни кількості електроенергії, яка використовується переважно в побуті. 1 кВт⋅год дорівнює кількості електроенергії, що споживається приладом потужністю один кіловат протягом однієї години.
Наприклад, кондиціонер потужністю 0.6 кВт за 8 годин роботи витратить 0.6 × 8 = 4.8 кВт⋅год

ІДУЧИ З ДОМУ — ГАСІТЬ УСІХ!

Скільки кіловат годин з'їдають зарядні пристрої для гаджетів, що стирчать в розетці в режимі очікування або інші підключені до 220 В побутові пристрої? Хоч як не дивно - на вельми пристойну суму! Давайте порахуємо, скільки вийде заощадити на рік, якщо відключати прилади, коли вони нам не потрібні і дізнаємось, хто такі «електричні вампіри».

Хто такі електричні вампіри?

Енергію можуть споживати охоронне обладнання, телевізори, комп'ютери, ноутбуки, ігрові приставки, зарядні пристрої для телефону, оргтехніка та техніка з таймерами.

Було проведено безліч досліджень з метою оцінки кількості електроенергії, що споживається приладами в режимі очікування. За результатами досліджень Європейської комісії в ЄС частку електроенергії в режимі очікування припадає близько 6-11% від загального споживання в житлових приміщеннях.

Спочатку розберемося, яка техніка споживає електрику, будучи підключеною до електромережі 220 вольт у режимі очікування, а яка — ні. Для цього розділимо електричні прилади на три умовні групи:

Перша група.

До неї входять зарядні пристрої, блоки живлення ноутбуків, блоки живлення світлодіодних стрічок і т.д. Багато хто з нас не виймає ці адаптери та зарядні пристрої з розетки майже ніколи.

Друга група

Пристрої, які ми звикли запускати з пульта, або автоматично, що включаються один після іншого. Телевізор, цифрова приставка до телевізора, приставка для смарт-ТВ, аудіосистема або музичний центр, комп'ютер у сплячому режимі і монітор і принтер, що прокидаються від його включення і т. п. Коли ця техніка знаходиться в режимі очікування (stand-by), основні блоки живлення в ній вимкнені, але завжди працює маленький і слабенький блочок живлення у складі основного - так звана «чергування» на сленгу радіотехніків та майстрів з ремонту електроніки (часто робота «чергування» індикується світлодіодом або підсвіченою кнопкою, але необов'язково). Все вимкнено, але «чергування» не спить: за сигналом пульта вона включить телевізор або кондиціонер, за сигналом від комп'ютера, що прокинувся, «розбудити» монітор або запустить принтер. Черговий режим вважається економічним, але електроенергію він все ж таки споживає.

Третя група

Побутової техніки — та, що під питанням. Це різна кухонна техніка, класичний дротовий пилосос, пральна машина, фени-плойки, різноманітні світильники. Чому під питанням? Тому що в залежності від моделі (її класу та оснащеності функціями) один і той же пристрій може споживати як невеликий струм в режимі stand-by, так і не споживати його взагалі. Наприклад, пилосос або тостер повністю вимикаються в режимі очікування - кнопка включення розриває ланцюг живлення, і ніякого, навіть незначного, споживання струму немає. А от якщо на мікрохвильовій печі або пральній машинці постійно горить якийсь дисплей (відображаючи, наприклад, час), це означає, що в ній є малопотужний блок живлення, що безперервно працює, як «чергування» в телевізорі. Економія у цьому питанні можлива, але треба розуміти, що заощадження коштів буде компромісним: виграючи у грошах, ми однозначно втрачаємо у побутовому комфорті. Загалом задоволення користуватися технікою без «зайвих» рухів, без натискань на кнопки, без включення в розетки адаптерів і зарядок і т. д. коштує певних витрат. Тому оптимальною стратегією буде своєрідний компроміс.

Мабуть, все ж таки немає сенсу виймати вилку з розетки або відключати кнопку на подовжувачі або мережевому фільтрі, через який живляться телевізор, його цифрова приставка, кондиціонер і музичний центр. Адже цю техніку ми звикли вмикати з пульта, що лежить під рукою. Додатковий етап клацання кнопкою або «тичка» вилкою в розетку нервуватиме, і звикнути до цього буде непросто. Це ж стосується і розумних колонок, основна принадність яких — у можливості діалогу з ними будь-якої хвилини, без додаткових рухів тіла. У тому числі з цієї причини безглуздо знеструмлювати і роутер.

А ось інші електроприлади та гаджети цілком раціонально повністю знеструмлювати в періоди бездіяльності. Висмикувати вилки з розеток - не цілком зручний варіант (плюс рано чи пізно можна висмикнути разом з вилкою і саму розетку!), тому доцільно застосовувати подовжувачі мережі з вбудованими кнопками, що легко знеструмлюють гнізда розеток. Існують компактні моделі з короткими шнурами і всього двома розетками, які добре підходять для включення між настінною розеткою і такими електроприладами, як пральна та посудомийна машинки, мікрохвильова піч тощо. Це ж стосується і зарядок для акумуляторних пилососів - їх також недоцільно небезпечно тримати в розетках цілодобово: зарядили і вимкнули. Моделі з великою кількістю гнізд підходять як «зарядні станції» для смартфонів, планшетів та іншої портативної техніки. У подовжувач можна вставити всі зарядні пристрої, але після завершення зарядки гаджетів всі адаптери потрібно не забути знеструмити загальною кнопкою на подовжувачі.