Logo Komcat
СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОЇ БЕЗПЕКИ
Logo Komcat
СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОЇ БЕЗПЕКИ
Logo Komcat
БЕЗПЕКА
 KOMCAT-2T.GSM охоронний прилад
1gsm

Технічні характеристики

  • Напруга живлення +10 ... +15VDC
  • Струм споживання при номінальній напрузі живлення 12V в режимі очікування до 30 мА
  • Струм споживання при номінальній напрузі живлення 12V в з'єднання до 200 мА
  • Логічний вхід «IN1», «IN2», «IN3» (всередині підтягнутий на + 3V) шт. 3
  • Типи датчиків що підключаються на вхід «IN1», «IN2» контактні, логічні
  • Напруга що подається на логічний вхід «IN1», «IN2», «IN3» не більше 5V
  • Вихід «OK1», «OK2», «OK3» (видає мінус) шт 3
  • Максимальне комутоване постійна напруга виходів «OK1» - «OK3» 25V
  • Максимальний струм навантаження виходу «OK1», «OK2», «OK3» 0,5A
  • Максимальний сумарний струм навантаження по усіх виходах одночасно 1A
  • Робочий температурний діапазон приладу -30°C..+80°C

GSM-сигналізація застосовується на невеликих стаціонарних об'єктах (гараж, дача, квартира, офіс, склад, кіоск тощо) і призначене для дистанційного оповіщення, контролю та управління за допомогою мобільного телефону, використовуючи GSM-мережу оператора мобільного зв'язку. До виробу необхідно під'єднати провідні датчики, тривожні контакти яких з'єднуються послідовно і підключаються на загальний тривожний вхід-1. За замовчуванням для входу-1 ввімкнена затримка тривоги на 30 секунд для можливості зняття з охорони в цей проміжок часу після порушення. Також в приладі є вхід-2 в режимі «цілодобовий» (тривога при порушенні, не залежно від стану охорони). Постановка / зняття охорони здійснюється за допомогою входу-3 та/або за допомогою тонових команд в режимі голосового з'єднання користувача з приладом, та/або за допомогою SMS-команд. За замовчуванням для входу-3 ввімкнена затримка постановки в охорону на 30 секунд. Є режим постановка / зняття охорони дзвінком користувача без з'єднання - прилад «відбиває» виклик і змінює стан охорони на протилежний стан. Внутрішній червоний світлодіод при постановці на охорону вмикається, а при знятті - вимикається. Якщо постановка в охорону відбувається із затримкою, то червоний світлодіод повільно моргає під час цієї затримки. Якщо для тривожного входу-1 ввімкнена затримка тривоги, то при спрацьовуваннідатчика червоний світлодіод часто моргає під час цієї затримки. У приладі є вихід-1для призначеного для користувача РЕЛЕ (використовувати зовнішній), вихід-2 для «Сирени», вихід-3 для виносного індикатора (світлодіода), індикація якого аналогічна внутрішньому червоному світлодіоду. Включення і вимикання виходу-1 (РЕЛЕ) через DTMF-команди в режимі з'єднання з приладом або за допомогою SMS-команд. У разі спрацювання датчика тривоги на об'єкті прилад робить послідовно тривожний дзвінок з можливістю відтворення призначеного для користувача тривожного голосового повідомлення та SMS-оповіщення на мобільні телефони користувачів (всього 8 користувачів можна записати в пам'ять приладу), також вмикається вихід-2 «Сирена» на 1 хвилину. Наступна реакція приладу на тривожний сигнал датчиків буде не раніше, ніж через 30 секунд. При відновленні датчика відбувається SMS-оповіщення. Можна включити / вимкнути тривожні дзвінки на всіх користувачів, також можна включити / вимкнути SMS-оповіщення на всіх користувачів. За замовчуванням включені дзвінки і SMS-оповіщення. У разі використання ББЖ з резервним акумулятором при вимкнення / переходу 220В також відбувається SMS-оповіщення на користувача-1. Можна вимкнути це сповіщення. За замовчуванням ввімкнено. Можна активувати SMS-оповіщення на користувача-1 при постановці / знятті охорони. За замовчуванням вимкнено.

Підготовка SIM-карти

За допомогою мобільного телефону необхідно вимкнути запит на введення PIN-коду SIM-карти, що буде використовуватися в приладі. Видаліть з SIM-карти всі SMS. Оскільки пристрій використовує голосовий дзвінок, SMS і GPRS для оновлення ПЗ то, зателефонувавши з цієї SIM-карти в Call-центр оператора мобільного зв'язку, переконайтеся, що всі ці сервіси або ті, які Ви будете використовувати, активовані! Дізнайтеся також для цієї SIM-карти точку доступу APN в Інтернет через GPRS. Необхідно дізнатися інформацію про розмір і умови тарифікації вищевказаних сервісів, умови продовження терміну дії SIM-карти, умов її блокування оператором, можливість її використання не в мобільному телефоні. Перевірте працездатність вищевказаних сервісів на телефоні (SMS і дзвінки перевірити як вихідні так і вхідні). Зареєструйтеся на сайті оператора зв'язку, щоб завжди мати можливість віддалено контролювати витрати і змінювати налаштування SIM-карти (тарифний план, роумінг та ін.), наприклад,www.my.kyivstar.net.

Увага! Встановлення / вилучення SIM-карти в виріб робити тільки при повністю вимкненому живленні приладу (вимкнути блок живлення з мережі 220В і від'єднати резервний акумулятор)!

Ввімкнення приладу

Після встановлення в прилад підготовленої SIM-карти і виконання необхідних з'єднань можна ввімкнути блок живлення в мережу 220В. Червоний світлодіод робить серію «спалахів» при старті приладу тривалістю декілька секунд. Необхідно почекати реєстрації пристрою в мережі (до 1 хвилини). Після реєстрації в мережі GSM зелений світлодіод буде робити короткий спалах приблизно кожні 3 секунди.

Мінімальне налаштування

З будь-якого мобільного телефону відправте SMS-повідомлення на номер SIM-карти приладу такого формату 123411+380671234567, де підкресленим показано приклад номера «Користувача-1» в міжнародному форматі. Цей номер телефону запишеться в комірку «Користувач-1» незалежній пам'яті виробу. Тепер з цього телефону можна керувати приладом і на нього отримувати SMS-оповіщення.

Налаштування за допомогою SMS-команд

Всі налаштування приладу можна зробити за допомогою SMS-команд з будь-якого телефонного номеру (в режимі «Адміністратор» тільки з номера «Користувач-1»). На початку SMS-повідомлення міститься секретний код управління 1234, що складається з чотирьох символів і який можна змінити на свій. Далі слідує код команди і її параметр (необов'язковий і це залежить від коду команди). В одному SMS-повідомленні можна передати кілька команд, які необхідно розділити комами (секретний код 1234 тільки на початку SMS).
Увага! Всі SMS-команди містять ЛИШЕ латинські символи!

Управління

Запис та видалення телефонних номерів

12341NPHONE де N – 1,2,3..8. Запис номера «Користувача-N» в пам'ять приладу, PHONE - телефонний номер в міжнародному форматі Користувача-N. Попередні номери в пам'яті приладу автоматично перезапишуть на нові значення.
Наприклад, 123411+380671111111, 12+380672222222, 13+380673333333 - в пам'ять приладу запишуться номери телефонів +380671111111, +380672222222, +380673333333 «Користувачів-1, -2, -3». У режимі «Адміністратор» команда виконується тільки з номера «Користувач-1». 12342N де N – 1,2,3..8. Видалення номеру «Користувача-N» з пам'яті приладу. Наприклад, 123422,23 - з пам'яті приладу знищує усі номери «користувачів-2, -3». У режимі «Адміністратор» команда виконується тільки з номера «Користувач-1».

Загальні налаштування приладу

123433CODE команда зміни секретного коду SMS-управління пристроєм, де 1234 - старий секретний код (заводський), CODE - новий секретний код від 0000 до 9999. Наприклад, 1234330000 запишеться новий код 0000, 1234334321 запишеться новий код 4321. В режимі «Адміністратор» команда виконується тільки з номера «Користувач-1».123434ZF команда включення контролю Балансу SIM-карти приладу і установки порогу SMS-оповіщення на Користувача-1, де ZF - значення від 00 до 99 одиниць, 00 - вимкнений контроль (заводське значення), а 99 це 1000 одиниць. USSD-запит на Баланс встановлюється SMS-командою 123435USSD і виконується через кілька хвилин після кожної постановки приладу на охорону, але не рідше, ніж один раз на добу. Аналізується відповідь оператора в латиниці. При балансі нижче встановленого порогу результат запиту відсилається через SMS на Користувача-1. Наприклад, 12343405 установка порогу в 5 одиниць (5 гривень для українських операторів зв’язку), 12343410 установка порогу в 10 одиниць. У режимі «Адміністратор» команда виконується тільки з номера «Користувач-1». 123435USSD записати в пам’ять приладу USSD запит, який буде використовуватися при автоматичному спостереженні за балансом SIM-карти. Наприклад, 123435*111# - ussd-код Балансу SIM-карти Київстар (заводське значення). 123435*101# - ussd-код Балансу SIM-карти МТС. У режимі «Адміністратор» команда виконується тільки з номера «Користувач-1».

УВАГА!!! Функціональність автоматичного спостереження за балансом SIM-карти приладу може не працювати, так як є залежність від формату відповіді оператора.

Конфігурація приладу

1234##CONFIG команда загальних налаштувань приладу, CONFIG - рядок з 12 цифр, що задає режим роботи приладу. Цифра «0» - вимкнено, «1» - ввімкнено.
Перша цифра - режим реагування на вхідний дзвінок користувача. Значення «0» - прилад робить «відбій» і змінює стан охорони на протилежне значення. Постановка в охорону відбувається без затримки. Значення «1» - автопідняття трубки при дзвінку. Використовується для управління тоновими командами в режимі з'єднання з приладом. За замовчуванням встановлений цей режим. Значення «2» - прилад робить «відбій» і змінює вихід-1 на протилежний стан. У будь-якому режимі при вхідних дзвінках з «чужих» номерів відбувається тільки «відбій».
Друга цифра - ввімкн/вимкн тривожні дзвінки на всіх користувачів. За замовчуванням ввімкнено.
Третя цифра - ввімкн/вимкн SMS-оповіщення на всіх користувачів. За замовчуванням ввімкнено.
Четверта цифра - ввімкн/вимкн SMS-оповіщення на Користувача-1 при вимкн/ввімкн 220В (необхідний ББП з резервним акумулятором). За замовчуванням ввімкнено.
П'ята цифра - ввімкн/вимкн SMS-оповіщення на Користувача-1 при постановці / знятті охорони (будь-яким способом). За замовчуванням вимкнено.
Шоста цифра - ввімкн/вимкн затримку (30 секунд) постановки в охорону по входу-3. За замовчуванням ввімкнено.
Сьома цифра - встановити затримку тривоги по входу-1, в залежності від значення параметра: «1» - затримка 30 секунд (значення за замовчуванням), «0» - вимкнути затримку, «2» - затримка 10 секунд.
Восьма цифра - режим входу-3: «0» - бістабільний вхід постановки / зняття охорони (значення за замовчуванням), «1» - імпульсний режим постановки / зняття охорони.
Дев'ята цифра - число N, корекція порогу визначення 220В по напрузі зовнішнього живлення приладу (діапазон значень N = 0..9). Підсумкове значення порога в Вольтах приблизно дорівнює 13-0.2 * N, тобто від 11.2В до 13В з кроком 0.2В. За замовчуванням корекція дорівнює 0, тобто поріг близько 13В.
Десята цифра - довжина імпульсу виходу-1: «0» - бістабільний режим, тобто автоматично не вимикається (значення за замовчуванням), «1» - імпульс довжиною близько 10 хвилин, «2» - 20 хвилин, «3» - 30 хвилин , «6» - 2 секунд, «7» - 4 секунд, «8» - 8 секунд.
Одинадцята цифра - ввімкн/вимкн «тихий» режим для «цілодобового» входу-2. За замовчуванням вимкнено.
Дванадцята цифра - ввімкн/вимкн режим «Адміністратор». У цьому режимі всі SMS-команди, пов'язані з налаштуваннями і зміною працездатності приладу, можуть виконуватися тільки від«Користувача-1». Решта команд можуть виконуватися від «користувачів-2 ... -8», а з «чужих» номерів ніякі команди не виконуються. За замовчуванням вимкнено.
Тринадцята цифра – ввімкн/вимкн SMS сповіщення при відновленні зон 1,2. За замовчуванням ввімкнено.
Приклад SMS-команди з налаштуваннями за замовчуванням 1234##1111011000001

Управління за допомогою SMS-команд

На початку SMS-повідомлення міститься секретний код управління 1234, що складається з чотирьох символів і який можна змінити на свій. Далі слід код команди і її параметр (необов'язковий і це залежить від коду команди). В одному SMS-повідомленні можна передати кілька команд, які необхідно розділити коми (секретний код 1234 тільки на початку SMS).

Увага! Всі SMS-команди містять ТІЛЬКИ латинські символи!

Ввімкнення / вимикання охорони

123400 встановити режим «вимкнена охорона». Якщо необхідно при цьому отримати підтвердження від приладу, то необхідно відправити команду 123400,02
123401 встановити режим «ввімкнена охорона». Якщо необхідно при цьому отримати підтвердження від приладу, то необхідно відправити команду 123401,02.

Запити на прилад

123402 прилад відправить SMS-відповідь про стан об'єкта (220В, охорона, входи-1, -2, вихід РЕЛЕ, рівень GSM-сигналу).
1234#03USSD прилад виконає USSD запит, відповідь мережі в латиниці пересилається на відправника через SMS (в кирилиці не працює). Наприклад, 1234 # 03 * 111 # - запит на Баланс SIM-карти Київстар, 1234 # 03 * 112 # - запит на Бонуси SIM-карти Київстар та ін. В режимі «Адміністратор» команда виконується тільки з номера «Користувач-1».
123408 прилад відправить SMS-відповідь з налаштуваннями приладу.
123475 рестарт приладу (виключення і включення).

Включення / вимикання виходу-1, -2

123406 ввімкнути вихід-1 (РЕЛЕ)
123405 вимкнути вихід-1 (РЕЛЕ)
123404 ввімкнути вихід-2 («Сирена»), автоматично вимкнеться через 1 хвилину
123403 вимкнути вихід-2 («Сирена»).

Віддалене оновлення версії ПЗ

1234#60 оновити ПЗ приладу на заводську останню версію. Використовується 1234#60 оновити ПЗ приладу на заводську останню версію. Використовується передача даних через GPRS-технологію. У приладі використовується автоматична підстановка стандартної точки доступу APN в Інтернет через GPRS для SIM-карт українських операторів мобільного зв'язку. У разі неможливості встановлення зв'язку з сервером ОКО при автоматичній підстановці APN необхідно за допомогою SMS- команди типу 123463APN прописати необхідну точку доступу. У режимі «Адміністратор» команда виконується тільки з номера «Користувач-1».

Управління за допомогою тональних сигналів клавіатури телефону

В режимі з'єднання з приладом можна керувати за допомогою тонового набору (клавіатура телефону). Тривалість натискання на клавішу не менше 0.5с. При виконанні команди відбувається звукове підтвердження.

Список команд:

0 - вимкнути охорону
1 - включити охорону
2 - запит стану об'єкта, прилад відповість SMS-повідомленням
3 - вимкнути вихід-2 ( «Сирену»)
4 - включити вихід-2 ( «Сирену»), автоматично вимкнеться через 1 хвилину
5 - вимкнути вихід-1 (РЕЛЕ)
6 - включити вихід-1 (РЕЛЕ)
8 - запит інформації про налаштування Вашого пристрою, прилад у відповідь надішле SMS-повідомлення
9 - запис користувача тривожного голосового повідомлення для входу-2, яке буде відтворюватися при тривожному дзвінку
* - запис користувача тривожного голосового повідомлення для входу-1, яке буде відтворюватися при тривожному дзвінку
# - запит балансу SIM-карти приладу (використовується USSD-код, встановлений через SMS-команду
типу 123435USSD). Відповідь оператора в латиниці прилад перешле через SMS-повідомлення.

Вимкнення приладу

Для повного вимкнення приладу необхідно вимкнути ББЖ з мережі 220В і зняти клеми з акумулятора.

Повне скидання налаштувань приладу

Всі налаштування приладу зберігаються в незалежній пам'яті приладу. Необхідно відправити на прилад SMS-команду типу IMEI, де IMEI - IMEI GSM-модуля вашого приладу, що призведе до повного скидання всіх налаштувань в значення за замовчуванням. SMS-команда повинна містити тільки IMEI приладу (15 цифр) !!! З цієї SMS-команді видаляється також з пам'яті приладу голосові повідомлення. У режимі «Адміністратор» команда виконується тільки з номера «Користувач-1».

Налаштування приладу також можна скинути в заводське значення, шляхом установки перемички на службовому роз'ємі Х7 перед ввімкненням приладу, згідно малюнку в розділі «Приклад блок-схеми з'єднання». Після установки перемички подайте живлення на прилад, зачекайте близько 10 секунд, вимкнути живлення, зняти перемичку.

Увага! Після повного скидання потрібно повторити операцію налаштувань вироби.

Приклад відповіді на SMS-запит 123402 або тональну команду 2

OHRANA ON стан охорони, ON - ввімкнена, OFF-вимкнена
220V ON стан 220В, ON - ввімкнено, OFF-виключено
14.2V напруга живлення приладу
VXOD-1NORMA стан входу-1
VXOD-2 NORMA стан входу-2
RELE OFF стан призначеного для користувача виходу-1 (РЕЛЕ)
GSM: VYSOKIJ рівень GSM-сигналу: високий, середній, низький

Приклади SMS-повідомлень від приладу

VXOD-1 TREVOGA порушення тривожного входу-1
220V OFF вимикання 220В (в разі використання ББП і АКБ)
220V ON ввімкнення 220В (в разі використання ББП і АКБ)
RAZRYAD AKKUM розряд резервного 12В акумулятора (в разі використання ББП і АКБ)
VXOD-1 NORMA відновлення тривожного входу-1
OHRANA ON постановка на охорону
OHRANA OFF зняття з охорони

Приклад відповіді на SMS-запит 123408 або тональну команду 8

SW: T.1.2, 3b0.3 версія ПО приладу, версія «GPRS-завантажувача»
IMEI: 013227009840343 IMEI gsm-модуля приладу
1234 секретний код SMS-управління, змінюється за допомогою SMS 123433CODE
1: +380671111111 телефон «Користувача-1», змінюється за допомогою SMS 123411PHONE, стирається 123421
2: +380672222222 телефон «Користувача-2», змінюється за допомогою SMS 123412PHONE, стирається 123422
3: +380673333333 телефон «Користувача-3», змінюється за допомогою SMS 123413PHONE, стирається 123423 ...
8: +380678888888 телефон «Користувача-8», змінюється за допомогою SMS 123418PHONE, стирається 123438
C: 1111100110 налаштування приладу, змінюється за допомогою SMS типу 1234##CONFIG
L: 00 поріг стеження за балансом SIM-карти приладу, змінюється за допомогою SMS типу 123434ZF
U:*111# USSD-запит балансу SIM-карти приладу, змінюється за допомогою SMS типу 123435USSD
APN: internet APN SIM-карти приладу для доступу в інтернет, якщо він встановлювався через SMS типу 123463APN
User:taipan ім'я користувача для доступу в інтернет, якщо встановлено через SMS типу 1234*63USERNAME
Pass:taipan пароль для доступу в інтернет, якщо встановлено через SMS типу 1234#63PASSWORD

Голосове сповіщення

Для отримання призначеного для користувача голосового оповіщення при тривожному дзвінку необхідно попередньо записати його в пам'ять приладу. Для цього зателефонуйте на прилад і після встановлення з'єднання натисніть на телефоні клавішу * (зірочка) для запису тривожного повідомлення по входу-1 або натисніть клавішу 9 для запису тривожного повідомлення по входу-2. Після тонального сигналу скажіть в голос необхідне тривожне повідомлення довжиною до 3 секунд. По закінченню запису прилад зробить підтверджує сигнал і відтворить записане повідомлення. Для перезапису повідомлення зробіть заново цю ж процедуру.

Мобільний додаток

Для більш зручного управління приладом через SMS-повідомлення можна використовувати «Android-додаток» або «IOS-додаток».

Схема підключення

circuit1box
circuit1box